talexopen_2018_plakat

Ruszył XIX TALEX OPEN

18 sierpnia 2018

W sobotę 18 sierpnia rozpoczęła się XIX edycja Międzynarodowych Mistrzostw Wielkopolski w Tenisie - TALEX OPEN 2018. Spotkania rozgrywane będą jak co roku na kortach ziemnych poznańskiego AZS przy ul. Noskowskiego w Poznaniu. Obiekt AZS jest miejscem szczególnym w polskim tenisie - swoje kariery rozpoczynali tutaj wielcy polscy tenisiści: Przemysław Warmiński, Ignacy Tłoczyński, Zbigniew Bełdowski, Wojciech Fibak.

W roku bieżącym, podobnie jak w latach ubiegłych, Talex został sponsorem tytularnym turnieju.

Międzynarodowe Mistrzostwa Wielkopolski Talex Open 2018 rozgrywane są w ramach międzynarodowego cyklu zawodowych turniejów męskich ITF Futures Tournament, pod auspicjami Światowej Federacji Tenisowej – ITF. Tegoroczna pula nagród wynosi 25 tys. dolarów. Z tej kwoty triumfator singla otrzyma 3,6 tys. i 27 punktów do rankingu ATP.

Cykl turniejów ITF Futures Tournament stwarza młodym tenisistom szansę na zdobycie pierwszych punktów ATP w klasyfikacji światowej, a to z kolei umożliwia start w turniejach typu Challenger. 

Wszystkich sympatyków tenisa zapraszamy na korty w dniach 18-26 sierpnia! Wstęp wolny.

Bieżące informacje na temat turnieju można znaleźć na stronie http://www.talexopen.pl/

http://www.talexopen.pl/

Ciekawe  wiadomości o turnieju w artykule Talex Open ruszył w Poznaniu. Jeden z nielicznych takich turniejów na świecie.
Powrót do aktualności