Dostrzegamy potrzeby
wdrażamy rozwiązania

dane stają się informacją

Istotą zarządzania przedsiębiorstwem są decyzje. Jak podejmować te właściwe, mając do dyspozycji ogromne ilości danych ze wszystkich obszarów biznesowych? Jak nie przeoczyć ważnych informacji w szybko zmieniającym się otoczeniu? Projektowane i wdrażane przez nas systemy analityczne pomogą w przeprowadzeniu tych procesów. Nasi eksperci wiedzą, jak przekuć dostępne dane w informacje, które dadzą Ci wiedzę niezbędną do prowadzenia konkurencyjnego biznesu.

Tworzenie systemów analitycznych składa się z trzech etapów. Możemy rozpocząć współpracę na każdym z nich lub przeprowadzić usługę kompleksowo.

01Rozpoznanie potrzeb

To pierwszy i niezwykle ważny krok na drodze do stworzenia efektywnego systemu analitycznego. Zaczynamy od analizy zastanego środowiska zarówno w kontekście technicznym, jak i zagadnień biznesowych. Wiemy, jakie pytania zadawać, by rozpoznać Twoje potrzeby i zaproponować najlepsze rozwiązanie. Posiadamy wiedzę z różnych obszarów biznesu, dzięki czemu podejmujemy się rozwiązywania wielu zagadnień analitycznych. Doświadczenie i kompetencje pozwalają nam również przygotowywać skomplikowane projekty w obszarze Big Data. Dane to nasz żywioł!

02Budowa architektury

Kiedy już wiemy, czego potrzebujesz, możemy przejść do tworzenia architektury.

Zakres tego etapu usługi obejmuje:

 • określenie źródeł danych podstawowych
 • zdefiniowanie procesów zasilających
 • analizę, zaprojektowanie i wdrożenie rozwiązań do czyszczenia danych
 • zaprojektowanie oraz budowę hurtowni danych
 • implementację tematycznych rozwiązań raportowo-analitycznych
 • ustalenie sposobu wizualizacji danych z uwzględnieniem możliwości stosowania różnych platform interfejsowych (w tym urządzeń mobilnych), wybór odpowiednich narzędzi analitycznych
 • określenie możliwych modeli udostępnienia systemów analitycznych, w tym modelu oferowanej przez nas Prywatnej Chmury Obliczeniowej

W tym obszarze przygotowujemy środowisko wymagane do efektywnego funkcjonowania warstwy raportowej systemu analitycznego. Tworzymy dobry ekosystem dla Twojego biznesu – ekosystem danych.

03Wdrożenie

Oddajemy w Twoje ręce narzędzie zapewniające dostęp do bieżących i wiarygodnych informacji, obejmujących wszystkie obszary biznesowe przedsiębiorstwa.

Wdrażane przez nas rozwiązania Business Intelligence to:

 • dostęp do informacji dla kadry zarządzającej i pracowników różnych szczebli, z kontrolą uprawnień
 • bieżące informacje przedstawione w intuicyjny sposób na urządzeniach stacjonarnych i mobilnych
 • analizy ad-hoc – raporty generowane w czasie rzeczywistym
 • spersonalizowane raporty dla odbiorców z dowolnego szczebla
 • zróżnicowane, szczegółowe informacje wysokiej jakości, poprawiające konkurencyjność Twojego biznesu
 • możliwość korzystania w modelu SaaS z wykorzystaniem w pełni bezpiecznej Prywatnej Chmury Obliczeniowej
Technologia:
 • Data source: SQL Server / Oracle / DB2 / Informix / MS Excel / MS Access MySQL / XML / Logi aplikacji / systemu / Web services
 • Data intergration: Microsoft SSIS – SQL Server Integration Services / Ab Initio / Oracle Data Integrator / Pentaho Data Integration
 • Data quality: Microsoft Data Quality Services / Oracle Enterprise Data Quality / Ab Initio Data Quality Environment
 • Data warehouse: Microsoft SQL Server / Oracle Database / IBM DB2 / PostgreSQL
 • Business Intelligence: Microsoft BI / OracleBI / IBM Cognos / Spotfire
Korzyści:

Kompleksowa oferta

Możesz uzyskać od nas narzędzie biznesowe dostosowane do swoich potrzeb, możesz też sięgnąć po więcej: wirtualne serwery, call center czy monitoring, to tylko przykładowe usługi, które stworzą najlepsze i bezpieczne warunki dla Twojego systemu analitycznego.

Pełan elastyczność

Nie zamykamy się w jednej technologii, nie narzucamy gotowych rozwiązań. Niezależnie od źródła danych i systemu działającego w Twojej firmie, dopasujemy rozwiązanie do realnych potrzeb. Tam gdzie to możliwe, zaproponujemy własną technologię uniezależniającą od kosztownych rozwiązań globalnych dostawców światowych. Odnajdziemy się w każdych warunkach, nie narażając Twojego przedsiębiorstwa na zbędne koszty.

Zwinne oprogramowanie

Bez problemu dostosowujemy się do dynamicznie zmieniających się potrzeb i wymagań. Działamy w metodologii agile development, wdrażając rozwiązania etapami, na bieżąco kontrolując ich funkcjonalność.

Partnerskie relacje

Jesteśmy nie tylko dostawcą usługi. Zależy nam na budowaniu dobrych relacji: patrzymy całościowo na Twój biznes, doradzamy i razem z Tobą szukamy najlepszych rozwiązań w obszarze BI. Jesteśmy zwolennikami zasady: więcej komunikacji, mniej dokumentacji.


Talex S.A., Talex S.A.
Talex S.A.

ul. Karpia 27d
61-619 Poznań, Poland
tel. +48 61 827 5500
fax: +48 61 827 5599


KRS: 0000048779
NIP: 782-00-21-045
Regon: 004772751
Kapitał zakładowy: 3 000 092 plnTalex S.A.

ul. Karpia 27d
61-619 Poznań, Poland
tel. +48 61 827 5500
fax +48 61 827 5599


KRS: 0000048779
NIP: 782-00-21-045
Regon: 004772751
Kapitał zakładowy: 3 000 092 pln