Talex SA – na rynku od ponad 30 lat
Bogata historia spółki ukazuje nasze dążenie do rozwoju
pozwalającego zapewnić klientom najwyższy standard obsługi.

Od 30 lat realizujemy multidyscyplinarne projekty IT dla wymagających klientów z wielu branż, w tym sektora bankowego. Posiadamy dwa ośrodki Data Center z certyfikatami EN 50600 najwyższej 4 klasy. Oferujemy zaawansowane usługi Cloud Computing oraz wsparcie z zakresu zapewnienia ciągłości działania, w tym Disaster Recovery Center, monitoring systemów IT, cyberbezpieczeństwo
i biura zapasowe.

Wieloletnie doświadczenie i wypracowane procesy wsparte własnym oprogramowaniem pozwalają nam na realizowanie kompleksowych usług outsourcingu IT dla dużych organizacji, m.in. banków posiadających setki oddziałów w całej Polsce. Dzięki budowanemu przez lata zespołowi ekspertów oferujemy usługi z zakresu integracji infrastruktury IT na wielu poziomach. Unikalne kompetencje oraz wiedza naszych specjalistów sprawiają, że nasi klienci mogą korzystać z bezpiecznych, wydajnych i użytecznych środowisk przetwarzania danych.

Zarówno bankom, jak i innym przedsiębiorstwom oferujemy również tworzenie dedykowanego oprogramowania oraz rozwiązań z zakresu Business Intelligence.

Nasze rozwiązania

Przez lata stworzyliśmy ponad trzydzieści różnych systemów, aplikacji i narzędzi, zarówno dla sektora bankowego, jak i dla innych przedsiębiorstw.

Historia Talex SA

Historia Talex SA rozpoczęła się w 1989 roku w Poznaniu. Na początku spółka działała pod nazwą Tales. Rok później zmieniła nazwę i zaczęła funkcjonować Talex sp. z o.o. W 2000 roku firma zmieniła formę prawną i przekształciła się w spółkę akcyjną, wchodząc na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. W tym samym roku powstało w Poznaniu pierwsze Talex Data Center. Rok później Talex zrealizował jeden z największych i najbardziej wymagających projektów – fuzję systemów Banku Zachodniego i Wielkopolskiego Banku Kredytowego.

W 2018 roku powstało drugie Talex Data Center we Wrocławiu. W tym samym roku oba ośrodki uzyskały certyfikację zgodności z wymogami europejskiego standardu EN 50600 – najwyższej normy bezpieczeństwa Data Center.

Jesteśmy
członkiem
Spółka notowana
na GPW
Jesteśmy
członkiem