Talex SA – na rynku od ponad 30 lat
Bogata historia spółki ukazuje dążenie do rozwoju
i chęć zapewnienia klientom najwyższego standardu obsługi.

Talex SA to firma informatyczna założona 9 kwietnia 1989 roku. Od ponad 30 lat realizujemy multidyscyplinarne projekty IT dla wymagających klientów z wielu branż, w tym e-commerce, automotive oraz sektora finansowego. Na początku swojej działalności skupialiśmy się głównie na usługach serwisowych. Dużą część realizacji stanowiły rollouty, czyli masowe, jednoczesne wymiany sprzętu IT oraz oprogramowania wewnątrz firmy klienta. Z biegiem czasu zaczęliśmy rozbudowywać swoją ofertę. Obecnie posiadamy dwa ośrodki Talex Data Center z certyfikatami EN 50600 oraz ISO 22237 najwyższej 4 klasy, w których oferujemy kolokacje serwerów oraz usługi chmurowe. Świadczymy także usługi obejmujące Outsourcing IT i Software Development.

Zatrudniamy niemal 300 pracowników o różnych specjalizacjach. Jest to budowany przez lata zespół ekspertów, realizujący wsparcie informatyczne na wielu płaszczyznach. Unikalne kompetencje oraz wiedza umożliwiają nam zapewnienie najwyższej jakości obsługi, zarówno jeśli chodzi o Outsourcing IT, usługi Data Center, jak i Software Development.

Centrala firmy Talex SA oraz pierwszy obiekt Data Center mieszczą się w Poznaniu. Drugi obiekt  oraz biuro znajdują się we Wrocławiu. Bardzo istotne jest również nasze centrum logistyczno-magazynowe w Warszawie oraz sieć punktów serwisowych, rozmieszczonych na terenie całego kraju. Dzięki nim jesteśmy w stanie możliwie szybko dotrzeć do klienta i udzielić mu wsparcia on-site.

Nasze usługi

Autorskie rozwiązania

Stworzyliśmy ponad trzydzieści autorskich systemów, aplikacji i narzędzi IT. Są wśród nich rozwiązania dla sektora bankowego oraz przedsiębiorstw działających w innych branżach.

Historia Talex SA

Historia Talex rozpoczęła się 9 kwietnia 1989 roku w Poznaniu. Na początku spółka działała pod nazwą Tales. Rok później zmieniła nazwę i zaczęła funkcjonować jako Talex sp. z o.o. W 2000 roku firma zmieniła formę prawną i przekształciła się w spółkę akcyjną, wchodząc na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.  W tym samym czasie w Poznaniu powstało pierwsze Talex Data Center. Rok później Talex zrealizował jeden ze swoich największych i najbardziej wymagających projektów – wsparcie informatyczne Banku Zachodniego i Wielkopolskiego Banku Kredytowego w trakcie fuzji.

W 2018 roku powstał drugi obiekt Talex Data Center, zlokalizowany we Wrocławiu. W tym samym roku oba ośrodki uzyskały certyfikację zgodności z wymogami europejskiego standardu EN 50600 – najwyższej normy bezpieczeństwa Data Center. Talex SA był pierwszą polską firmą, która uzyskała taki certyfikat dla dwóch obiektów.

Jesteśmy
członkiem
Spółka notowana
na GPW
Jesteśmy
członkiem
Napisz do naskontakt(at)talex(dot)pl