Software Development
Korzystając z nowoczesnych rozwiązań technologicznych i platform,
tworzymy oprogramowanie dedykowane do potrzeb klienta.

Dynamicznie zmieniające się otoczenie biznesowe sprawia, że firmy potrzebują systemów i aplikacji zapewniających im nowe możliwości, pozwalających zwiększyć wydajność pracy lub wprowadzić do oferty nowe produkty czy usługi. Chcąc sprostać potrzebom naszych klientów, od kilkunastu lat tworzymy oprogramowanie skrojone na ich miarę.

Dedykowane oprogramowanie dla firm

Software development

Tworzymy dedykowane aplikacje wspomagające pracę przedsiębiorstw na różnych płaszczyznach. Przed każdym projektem przeprowadzamy analizę wymagań, zarówno w warstwie technologicznej, jak i merytorycznej. Dzięki temu jesteśmy w stanie stworzyć aplikacje oraz systemy dostosowane do konkretnych potrzeb klienta oraz charakteru przedsiębiorstwa. Nasze oprogramowanie może być zintegrowane z pozostałymi systemami w firmie.

Business Intelligence

W ramach usług Software House tworzymy systemy analityczne, usprawniające procesy decyzyjne w przedsiębiorstwach. Dzięki naszym rozwiązaniom z zakresu Business Intelligence firmy mogą w pełni wykorzystać potencjał danych. W ramach usługi oferujemy szczegółową analizę potrzeb i jej aktualnych systemów, projektowanie oraz implementację nowego narzędzia BI, jego integrację z systemami klienta oraz ich dalszy rozwój i utrzymanie.

„Największym wyzwaniem w tworzeniu oprogramowania nie jest, wbrew pozorom, rozwiązanie problemów technologicznych, ale jak najlepsze rozpoznanie i zrozumienie potrzeb klienta. Dopiero dogłębna, szczegółowa analiza pozwala na opracowanie koncepcji systemu, który rozwiąże faktyczne problemy biznesowe klienta."
Jacek Mayer
Dyrektor Talex Software House
w Talex SA od 2006 roku
Jacek Mayer Talex SA

Jak przebiega usługa tworzenia oprogramowania?

1
ETAP
Analiza potrzeb klienta
Analiza potrzeb klienta
Realizację projektów zaczynamy od dokładnej analizy potrzeb i wymagań klienta. Przykładamy wielką wagę zarówno do aspektów biznesowych, jak i technologicznych. Identyfikujemy problemy i cele firmy, uwzględniając regulacje prawne oraz możliwości zintegrowania oprogramowania z systemami klienta.
2
ETAP
Opracowanie koncepcji oprogramowania
Opracowanie koncepcji oprogramowania
Na podstawie wcześniejszej analizy opracowujemy koncepcję finalnego produktu. Wybieramy technologię, tworzymy architekturę aplikacji, określamy jej niezbędne funkcje, dobieramy środowisko systemowe odpowiadające strategii firmy, oparte o wybrane systemy operacyjne.
3
ETAP
Tworzenie oprogramowania
Tworzenie oprogramowania
W oparciu o opracowaną koncepcję, wykorzystując wybraną przez klienta technologię, tworzymy aplikację lub system. Oprogramowanie na bieżąco testujemy w Centrum Testowym w Talex Data Center. Pracujemy w oparciu o metodyki zwinne (agile). Projekt możemy realizować zarówno w naszej siedzibie, jak i u klienta.
4
ETAP
Wdrożenie oprogramowania u klienta
Wdrożenie oprogramowania u klienta
Gotowy, przetestowany i zaakceptowany produkt wdrażamy u klienta lub udostępniamy w modelu Software as a Service (SaaS). Oprogramowanie integrujemy z systemem, zapewniamy wsparcie powdrożeniowe, utrzymanie, a w razie potrzeby, dalszy rozwój aplikacji.

Agile - zwinne metodyki pracy

Programowanie zwinne (agile) to jedna z metodologii wykorzystywanych przy tworzeniu oprogramowania. Opiera się na prezentowaniu klientowi oprogramowania na poszczególnych etapach pracy oraz konfrontowaniu efektów z jego oczekiwaniami. Jest alternatywą dla klasycznego podejścia, czyli metod (waterfall), w których klient widzi dopiero gotowy produkt. Metodyki agile są cenione, ponieważ pozwalają odpowiedzieć na zmieniające się potrzeby klienta oraz szybciej dostarczyć działający produkt i uzyskać zwrot z inwestycji. W swojej pracy wykorzystujemy metodyki zwinne, nie pomijając niezwykle istotnej fazy - analizy wymagań i planowania harmonogramu działań.

Nowoczesne platformy i technologie
pomagają sprostać potrzebom klientów

Bogate doświadczenie w tworzeniu oprogramowania

Mieliśmy okazję tworzyć systemy, aplikacje i narzędzia dla klientów z branży finansowej oraz przedsiębiorstw z różnych branż. Nasze produkty to np.: portale sprzedażowe, systemy z silnikami decyzyjnymi, wspierające obszar kredytowy lub zarządzanie przedsiębiorstwem, platformy aukcyjne, a także systemy do obiegu dokumentów oraz obsługi zleceń.

Dlaczego warto nas wybrać?

Szerokie
kompetencje

Jako software house posiadamy kilkunastoletnie doświadczenie. Zatrudniamy wykwalifikowanych specjalistów, dzięki czemu zrealizowaliśmy już wiele wymagających projektów, m.in. dla klientów z sektora bankowego.

Znajomość
różnych technologii

Nasi deweloperzy, w swojej pracy, wykorzystują różnorodne technologie, dobierane do konkretnych potrzeb klienta oraz wymagań projektu. W ten sposób możemy stworzyć aplikacje dostosowane do potrzeb klienta.

Doświadczenie
w integracji

Ponad 30-letnie doświadczenie w integracji systemów IT pozwala nam tworzyć aplikacje, a następnie doskonale integrować je ze środowiskiem klienta.

Praca
metodykami agile

Pracujemy zgodnie z metodykami zwinnymi (agile), dzięki czemu oprogramowanie jest na bieżąco dostosowywane do wymagań klienta, a sam produkt powstaje w krótszym czasie.

Własne
Data Center

Dzięki ośrodkom Data Center możemy korzystać z własnego Centrum Testowego oraz udostępniać oprogramowanie w modelu Software as a Service (SaaS).

Wsparcie
po wdrożeniu

Po wdrożeniu rozwiązania szkolimy zespół IT klienta, zapewniamy utrzymanie aplikacji oraz rozwiązywanie bieżących problemów użytkowników.

Talex w liczbach

33
lata na rynku
300
pracowników
w całej Polsce
2
Data Center
z certyfikatem
EN 50600
2500 +
zrealizowanych
projektów
24
lata na GPW

Blog

Jesteśmy
członkiem
Spółka notowana
na GPW
Jesteśmy
członkiem
Napisz do naskontakt(at)talex(dot)pl