Software Development
Tworzymy dedykowane oprogramowanie dla wymagających klientów
oraz systemy Business Intelligence.

Dynamicznie zmieniające się otoczenie rynkowe sprawia, że wiele firm potrzebuje dziś systemów i aplikacji pozwalających zwiększyć wydajność pracy lub wprowadzić do oferty nowy produkt czy usługę. Doskonale rozumiejąc potrzeby biznesowe naszych klientów, od kilkunastu lat tworzymy dla nich skrojone na miarę, dedykowane oprogramowanie oraz rozwiązania z zakresu Business Intelligence.

Nasze usługi

Software development

Tworzymy dedykowane aplikacje wspomagające pracę przedsiębiorstwa w różnych technologiach. Przed każdym projektem przeprowadzamy analizę wymagań zarówno w warstwie technologicznej, jak i merytorycznej. Realizujemy także systemy zakładające wykorzystywanie różnych baz danych, m.in. portale sprzedażowe, systemy z silnikami decyzyjnymi, systemy wspierające obszar kredytowy, systemy wspierające zarządzanie przedsiębiorstwem, systemy aukcyjne, systemy do obiegu dokumentów, do obsługi zleceń, itp.

Business Intelligence

Tworzymy systemy analityczne usprawniające procesy decyzyjne w przedsiębiorstwach. Dzięki naszym rozwiązaniom z zakresu Business Intelligence firmy mogą w pełni wykorzystać potencjał posiadanych przez siebie danych. W ramach usługi oferujemy szczegółową analizę potrzeb firmy i jej aktualnych systemów, zaprojektowanie i implementację nowego narzędzia BI, jego integrację z systemami klienta oraz dalszy rozwój i utrzymanie.

„Największym wyzwaniem w tworzeniu oprogramowania nie jest wbrew pozorom rozwiązanie problemów technologicznych, ale jak najlepsze rozpoznanie i zrozumienie potrzeb klienta. Dopiero dogłębna, szczegółowa analiza pozwala na opracowanie koncepcji systemu, który rozwiąże faktyczne problemy biznesowe klienta”.
Jacek Mayer
Dyrektor Talex Software House
w Talex SA od 2006 roku

Jak przebiega usługa tworzenia oprogramowania?

1
ETAP
Analiza potrzeb klienta
Analiza potrzeb klienta
Tworzenie naszego oprogramowania zaczynamy od dogłębnej analizy potrzeb i wymagań klienta, zarówno od strony biznesowej, jak i technologicznej. Identyfikujemy problemy i cele firmy, uwzględniając regulacje prawne oraz możliwość zintegrowania oprogramowania z systemami klienta.
2
ETAP
Opracowanie koncepcji oprogramowania
Opracowanie koncepcji oprogramowania
Na podstawie dogłębnej analizy opracowujemy koncepcję oprogramowania dla klienta. Wybieramy technologię, tworzymy architekturę aplikacji, określamy jej niezbędne funkcje, dobieramy odpowiadające założeniom strategii firmy środowisko systemowe oparte o wybrane systemy operacyjne.
3
ETAP
Tworzenie oprogramowania
Tworzenie oprogramowania
Na podstawie opracowanej koncepcji tworzymy daną aplikację lub system w wybranej technologii. Oprogramowanie na bieżąco testujemy w naszym Centrum Testowym w Talex Data Center. Pracujemy w oparciu o metodyki zwinne (agile). Projekt możemy realizować zarówno w naszej siedzibie, jak i u klienta.
4
ETAP
Wdrożenie oprogramowania u klienta
Wdrożenie oprogramowania u klienta
Gotowe, przetestowane i zaakceptowane oprogramowanie wdrażamy u klienta lub udostępniamy w modelu Software as a Service (SaaS). Oprogramowanie integrujemy z systemem klienta. Zapewniamy wsparcie powdrożeniowe, utrzymanie i w razie potrzeby, dalszy rozwój aplikacji.

Agile - zwinne metodyki pracy

Programowanie zwinne (agile) jest alternatywą dla klasycznego podejścia do tworzenia oprogramowania (waterfall). Metodyki agile pozwalają odpowiedzieć na zmieniające się w trakcie projektu wymagania klienta oraz szybciej dostarczyć działający produkt i uzyskać zwrot z inwestycji. Programując, stosujemy metodyki zwinne, nie pomijając niezwykle istotnej fazy zbierania wymagań i planowania.

Pracujemy na różnych platformach i w różnych technologiach

Jakie oprogramowanie dedykowane
stworzyliśmy dla naszych klientów?

Dla naszych klientów stworzyliśmy systemy, aplikacje i narzędzia należące m.in. do takich kategorii, jak: portale sprzedażowe, systemy z silnikami decyzyjnymi, systemy wspierające obszar kredytowy, systemy wspierające zarządzanie przedsiębiorstwem, systemy aukcyjne, systemy do obiegu dokumentów, do obsługi zleceń.

Dlaczego warto nas wybrać?

Szerokie
kompetencje

Mamy duże doświadczenie i multidyscyplinarny zespół, dzięki czemu zrealizowaliśmy wiele wymagających projektów, m.in. dla klientów z sektora bankowego.

Znajomość różnych technologii

Nasi deweloperzy pracują w różnych technologiach, w zależności od potrzeb klienta i wymagań projektu. Pozwala to na dostosowanie nowej aplikacji do systemu klienta.

Doświadczenie
w integracji

Dzięki 30-letniemu doświadczeniu w integracji systemów IT, tworzymy aplikacje doskonale zintegrowane ze środowiskiem klienta.

Praca metodykami agile

Pracujemy zgodnie z metodykami zwinnymi, dzięki czemu oprogramowanie na bieżąco dostosowywane jest do wymagań klienta, a sam produkt powstaje w krótszym czasie.

Własne Data Center

Dzięki ośrodkom Talex Data Center możemy korzystać z własnego Centrum Testowego oraz udostępniać oprogramowanie w modelu Software as a Service (SaaS).

Wsparcie po wdrożeniu

Po wdrożeniu rozwiązania zapewniamy przeszkolenie zespołu IT klienta, utrzymanie aplikacji oraz rozwiązywanie bieżących problemów użytkowników.

Talex w liczbach

33
lata na rynku
300
pracowników
w całej Polsce
2
Data Center
z certyfikatem
EN 50600
2500 +
zrealizowanych
projektów
24
lata na GPW

Blog

Jesteśmy
członkiem
Spółka notowana
na GPW
Jesteśmy
członkiem