Integracja infrastruktury IT
Tworzymy efektywne i bezpieczne środowiska informatyczne
dla wymagających klientów.

W czasach dynamicznie rozwijającej się technologii, infrastruktura IT każdego przedsiębiorstwa (m.in. serwery i macierze dyskowe) wymaga ciągłego rozwoju, wymiany i modyfikacji. Oferujemy usługi w zakresie projektowania, budowy, utrzymania i przebudowy infrastruktury IT, zapewniając przy tym ciągłość działania firmy. Integrujemy infrastrukturę IT na wszystkich poziomach, tworząc bezpieczne, wydajne i użyteczne środowiska przetwarzania danych.

Kiedy firma potrzebuje integracji infrastruktury IT?

Tworzenie nowego środowiska IT

Gdy firma potrzebuje nowego środowiska IT, możemy je zaprojektować i dostarczyć, wraz z niezbędnymi licencjami, a następnie skonfigurować. Projekt takiego środowiska w pełni odzwierciedla potrzeby klienta rozpoznane przez nas w trakcie analizy i jest przedstawiany do akceptacji.

Rozbudowa istniejącego środowiska IT

Jeśli firma posiada infrastrukturę IT, ale aktualne potrzeby przedsiębiorstwa wymagają jej rozbudowy, możemy wykonać audyt środowiska i przygotować projekt. Dzięki temu jesteśmy w stanie wykorzystać części dotychczasowej infrastruktury, łącząc je z nowymi elementami.

Wymiana elementów środowiska IT

Gdy środowisko IT utraciło wsparcie producenta, gwarancję lub wymaga wymiany, możemy zaprojektować i przeprowadzić jego modernizację. Jesteśmy w stanie wykonać audyt, który określa aktualne potrzeby danego klienta, a następnie zaprojektować środowisko.

Co oferujemy w ramach usługi integracji infrastruktury IT?

Projektowanie
i wdrożenie rozwiązań wirtualizacyjnych
Projektujemy i wdrażamy rozwiązania oparte na wiodących wirtualizatorach dostępnych na rynku. Na podstawie analizy środowiska IT, wymagań klienta oraz używanego przez niego oprogramowania, dobieramy najlepszą platformę wirtualizacyjną, optymalizując przy tym koszty utrzymania licencji.
Projektowanie środowisk wysokiej dostępności
Projektujemy środowiska wysokiej dostępności i awaryjnego przywracania pracy systemów po katastrofie. Warto wyposażyć w nie swoją firmę, ponieważ koszt wdrożenia systemów wysokiej dostępności może okazać się znacznie niższy, niż wysokość strat wynikających z awarii. Oferujemy również kompleksowe rozwiązania Disaster Recovery Center.
Budowa
i zarządzanie sieciami korporacyjnymi

Projektujemy i tworzymy kompleksowe rozwiązania sieciowe oraz systemy do zarządzania nimi. Dobieramy elementy adekwatne do zapotrzebowania klienta pod względem wydajności oraz poziomu bezpieczeństwa. Korzystamy wyłącznie ze sprawdzonego sprzętu najlepszych dostawców.

Jak przebiega usługa integracji infrastruktury IT?

1
ETAP
Analiza potrzeb klienta i infrastruktury IT
Na podstawie audytu potrzeb biznesowych i sprzętowych klienta, projektujemy oraz tworzymy kompleksowe rozwiązania sieciowe, a także systemy do zarządzania nimi. Dobieramy narzędzia adekwatne do zapotrzebowania w obszarze wydajności oraz bezpieczeństwa. Korzystamy wyłącznie ze sprawdzonego sprzętu, pochodzącego od najlepszych dostawców.
2
ETAP
Zaprojektowanie optymalnego rozwiązania
Projekty powstają na podstawie analizy, która pomaga dobrać rozwiązania, najlepiej dopasowane do potrzeb klienta. Dzięki naszej wiedzy i 30-letniemu doświadczeniu wybieramy odpowiednie licencje, co pozwala klientowi zaoszczędzić nawet do kilkuset tysięcy złotych. Dokładnie przemyślany projekt umożliwia ich wdrożenie bez zakłócenia i przerwania ciągłości działania.
3
ETAP
Wdrożenie i przeniesienie danych
Zaprojektowane rozwiązanie wdrażamy u klienta, tworząc bezpieczne i wydajne środowisko IT. Możemy dostarczyć cały niezbędny sprzęt (serwery, macierze itp.) lub skonfigurować urządzenia wcześniej zakupione przez klienta. Integrację infrastruktury realizujemy także jako usługę Infrastructure as a Service w Talex Data Center.

Gdzie wdrażamy środowiska IT?

Dlaczego warto nas wybrać?

Szerokie kompetencje

Przez 33 lata działalności zrealizowaliśmy wiele trudnych projektów, m.in. dla klientów z sektora finansowego oraz pokrewnych.

Znajomość różnych technologii

Nasi deweloperzy wykorzystują technologie dopasowane do potrzeb klienta i wymagań projektu. Dzięki temu możemy dostosowywać nowe aplikacje do systemu klienta.

Doświadczenie w integracji

Dzięki doświadczeniu w integracji systemów IT, tworzymy aplikacje doskonale zintegrowane ze środowiskiem klienta.

Praca metodykami zwinnymi

Wykorzystujemy m.in. metodyki zwinne, co pozwala nam na bieżąco dostosowywać się do wymagań klienta i realizować projekty w krótszym czasie.

Własne Data Center

Dzięki ośrodkom Talex Data Center możemy korzystać z własnego Centrum Testowego i udostępniać oprogramowanie w modelu Software as a Service (SaaS).

Wsparcie po wdrożeniu

Po wdrożeniu rozwiązania szkolimy zespół IT klienta, zapewniamy utrzymanie aplikacji oraz rozwiązywanie bieżących problemów użytkowników.

Talex w liczbach

33
lata na rynku
300
pracowników
w całej Polsce
2
Data Center
z certyfikatem
EN 50600
2500 +
zrealizowanych
projektów
24
lata na GPW

Blog

Jesteśmy
członkiem
Spółka notowana
na GPW
Jesteśmy
członkiem
Napisz do naskontakt(at)talex(dot)pl