Integracja infrastruktury IT
Tworzymy efektywne i bezpieczne środowiska informatyczne
dla wymagających klientów.

W czasach dynamicznie rozwijającej się technologii, infrastruktura IT każdego przedsiębiorstwa (m.in. serwery i macierze dyskowe) wymaga ciągłego rozwoju, wymiany i modyfikacji. Oferujemy usługi w zakresie projektowania, budowy, utrzymania i rozwoju infrastruktury IT, zapewniając nieprzerwaną ciągłość działania firmy. Integrujemy infrastrukturę IT na wszystkich poziomach, tworząc bezpieczne, wydajne i użyteczne środowiska przetwarzania danych.

Kiedy firma potrzebuje integracji infrastruktury IT?

Tworzenie nowego środowiska IT

W przypadku, gdy firma potrzebuje nowego środowiska przetwarzania danych (Data Center), możemy zaprojektować, dostarczyć i skonfigurować wszystkie komponenty IT takiej infrastruktury, wraz z niezbędnymi licencjami. Projekt takiego środowiska w pełni odzwierciedla rozpoznane przez nas na etapie analizy potrzeby danego klienta.

Rozbudowa istniejącego środowiska IT

Gdy firma posiada funkcjonującą infrastrukturę IT, ale aktualne potrzeby przedsiębiorstwa wymagają jej rozbudowy, możemy wykonać audyt istniejącego środowiska i na jego podstawie zaproponować projekt rozbudowy. Takie podejście umożliwia wykorzystanie jak największej części dotychczasowej infrastruktury i jej prawidłowe połączenie z nowymi elementami.

Wymiana elementów środowiska IT

Gdy wykorzystywane przez firmę środowisko IT utraciło wsparcie producenta, gwarancję lub wymaga wymiany, możemy zaprojektować jego modernizację. W takim wypadku przygotowujemy audyt, który określa aktualne zapotrzebowanie danego klienta i na tej podstawie projektujemy docelowe środowisko składające się z nowych komponentów.

Co oferujemy w ramach usługi integracji infrastruktury IT?

Zaprojektowanie
i wdrożenie rozwiązań wirtualizacyjnych
Projektujemy i wdrażamy rozwiązania oparte na wiodących wirtualizatorach dostępnych na rynku. Na podstawie analizy środowiska IT, wymagań klienta i używanego oprogramowania, dobieramy najlepszą platformę wirtualizacyjną, optymalizując przy tym koszty utrzymania licencji.
Projektowanie środowisk wysokiej dostępności
Projektujemy środowiska wysokiej dostępności i awaryjnego przywracania pracy systemów po katastrofie. Koszt wdrożenia systemów wysokiej dostępności może okazać się znacznie niższy niż wysokość strat wynikających z ich awarii. Oferujemy również kompleksowe rozwiązania Disaster Recovery Center.
Budowa
i zarządzanie sieciami korporacyjnymi

Projektujemy i tworzymy kompleksowe rozwiązania sieciowe oraz systemy do zarządzania sieciami korporacyjnymi. Dobieramy rozwiązania adekwatne do zapotrzebowania klienta pod względem wydajności oraz poziomu bezpieczeństwa. Korzystamy wyłącznie ze sprawdzonego sprzętu najlepszych dostawców.

Jak przebiega usługa integracji infrastruktury IT?

1
ETAP
Analiza potrzeb klienta i infrastruktury IT
Na podstawie audytu potrzeb biznesowych i sprzętowych klienta projektujemy oraz tworzymy kompleksowe rozwiązania sieciowe i systemy do zarządzania sieciami korporacyjnymi. Dobieramy rozwiązania adekwatne do zapotrzebowania w obszarze wydajności sieci oraz poziomu bezpieczeństwa. Korzystamy wyłącznie ze sprawdzonego sprzętu najlepszych dostawców.
2
ETAP
Zaprojektowanie optymalnego rozwiązania
Na podstawie analizy projektujemy najlepsze rozwiązanie dla klienta. Dzięki naszej wiedzy i 30-letniemu doświadczeniu dobieramy odpowiednie licencje, co pozwala klientowi zaoszczędzić nawet do kilkuset tysięcy złotych. Dobre zaprojektowanie rozwiązania umożliwia jego wdrożenie bez zakłócenia i przerwania ciągłości działania.
3
ETAP
Wdrożenie i przeniesienie danych
Zaprojektowane rozwiązanie wdrażamy u klienta, tworząc bezpieczne i wydajne środowisko IT. Możemy dostarczyć klientowi cały niezbędny sprzęt (serwery, macierze itp.) lub skonfigurować sprzęt zakupiony wcześniej przez klienta. Integrację infrastruktury realizujemy także jako usługę Infrastructure as a Service w Talex Data Center.

Gdzie wdrażamy środowiska IT?

Dlaczego warto nas wybrać?

Szerokie kompetencje

Mamy duże doświadczenie i multidyscyplinarny zespół, dzięki czemu zrealizowaliśmy wiele wymagających projektów, m.in. dla klientów z sektora bankowego.

Znajomość różnych technologii

Nasi deweloperzy pracują w różnych technologiach, w zależności od potrzeb klienta i wymagań projektu. Pozwala to na dostosowanie nowej aplikacji do systemu klienta.

Doświadczenie w integracji

Dzięki 30-letniemu doświadczeniu w integracji systemów IT, tworzymy aplikacje doskonale zintegrowane ze środowiskiem klienta.

Praca metodykami zwinnymi

Pracujemy metodykami zwinnymi, co pozwala nam na bieżąco dostosowywać się do wymagań klienta i realizować projekty w krótszym czasie.

Własne Data Center

Dzięki ośrodkom Talex Data Center możemy korzystać z własnego Centrum Testowego oraz świadczyć udostępniać oprogramowanie w modelu Software as a Service (SaaS).

Wsparcie po wdrożeniu

Po wdrożeniu rozwiązania zapewniamy przeszkolenie zespołu IT klienta, utrzymanie aplikacji oraz rozwiązywanie bieżących problemów użytkowników.

Talex w liczbach

33
lata na rynku
300
pracowników
w całej Polsce
2
Data Center
z certyfikatem
EN 50600
2500 +
zrealizowanych
projektów
24
lata na GPW

Blog

Jesteśmy
członkiem
Spółka notowana
na GPW
Jesteśmy
członkiem