Talex Data Center
Oba ośrodki Talex Data Center posiadają certyfikat EN 50600 klasy 4,
potwierdzający najwyższe standardy w kwestii bezpieczeństwa i ciągłości działania.

W dzisiejszych czasach obecność w przestrzeni wirtualnej jest niezbędna dla działalności przedsiębiorstwa. Firmy gromadzą poufne dane w zarządzanych przez siebie systemach centralnych. Zbierają informacje dotyczące prowadzonych obecnie projektów, finansów, obsługiwanych klientów i partnerów biznesowych.

Niestety są one narażone na liczne niebezpieczeństwa. Awaria może prowadzić do utraty danych czy paraliżu pracy przedsiębiorstwa. Kradzież informacji może spowodować ogromne straty finansowe, problemy prawne i utratę prestiżu firmy.

Właśnie dlatego w większości przypadków zwykła serwerownia już nie wystarczy. Dużo lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z profesjonalnego centrum przetwarzania danych.

Talex Data Center – rozwiązanie dla wymagających!

Nasze centrum przetwarzania danych składa się z dwóch ośrodków, mogących działać jak jeden organizm. Przechowywane są w nich fizyczne serwery oraz poszczególne elementy infrastruktury IT klientów. Całość została zaprojektowana w taki sposób, by zapewnić bezpieczeństwo przechowywanym informacjom i systemom, optymalną wydajność oraz ciągłość pracy.

Do największych zalet Talex Data Center należą:
- bezpieczna konstrukcja obu budynków DC, wyposażonych w nowoczesne systemy ochrony,
- starannie wybrana lokalizacja gwarantująca komfortowy dostęp, jednak pozostająca z dala od potencjalnych zagrożeń,
- rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo energetyczne.

Dzięki temu klienci wybierający usługi IT dla firm i korzystający z Talex Data Center nie muszą obawiać się o bezpieczeństwo infrastruktury IT, dostęp do danych, ciągłość czy efektywność działania umieszczonych u nas systemów.

Usługi Talex Data center

Przez lata stworzyliśmy ponad trzydzieści różnego rodzaju systemów, aplikacji i narzędzi, zarówno dla sektora bankowego, jak i dla innych przedsiębiorstw.
„Nasze Data Center to nie tylko infrastruktura na najwyższym poziomie bezpieczeństwa, ale też zespół specjalistów od lat współpracujących z wymagającymi klientami i doskonale rozumiejących ich potrzeby."
Radosław Wesołowski
Członek zarządu, Dyrektor sektora bankowego
W Talex SA od 1996 roku

Ultrabezpieczne ośrodki Talex Data Center

Talex Data Center Poznań
Talex Data Center Wrocław

Ośrodki Talex Data Center jako jedyne w Europie Środkowo-Wschodniej posiadają certyfikaty potwierdzające spełnienie rygorystycznych wymogów normy EN 50600 najwyższej, 4 klasy. Umiejscowione w Poznaniu i Wrocławiu, w bezpiecznych lokalizacjach wolnych od zagrożeń środowiskowych.

Oba ośrodki są neutralne telekomunikacyjnie. Zaliczają się także do tzw. green data centers, co oznacza, że zostały zaprojektowane i zbudowane z wykorzystaniem najnowszych technologii energooszczędnych.

Ośrodki Talex Data Center zapewniają bezpieczeństwo na wielu poziomach, począwszy od lokalizacji budynków, ich architektury i budowy, a kończąc na bezpieczeństwie energetycznym oraz bezpieczeństwie fizycznym.

Dlaczego Talex Data Center to najbezpieczniejsze DC w Polsce?

 • w miejscu o małym natężeniu ruchu komunikacyjnego, jednocześnie z zapewnieniem wygodnego dojazdu;
 • poza centrum miasta;
 • z dala od obiektów mogących generować zagrożenie, np. instytucji finansowych (napady), zakładów chemicznych, stadionów sportowych;
 • poza korytarzami powietrznymi komunikacji lotniczej;
 • z dala od środowiskowych zagrożeń (powodzie, osuwiska, itp.).
 • żelbetowa konstrukcja budynku;
 • układ sejfu – wewnątrz głównej strefy przetwarzania umieszczone są dedykowane poszczególnym klientom kapsuły o godzinnej odporności ogniowej;
 • system gaszenia gazem dedykowany dla każdej strefy przetwarzania danych;
 • dedykowany, redundantny system klimatyzacji dla każdej wydzielonej strefy przetwarzania;
 • technologia zamkniętych zimnych korytarzy zwiększająca wydajność systemu klimatyzacji;
 • innowacyjna technologia freecoolingu umożliwiająca wykorzystanie niskiej temperatury zewnętrznej do schłodzenia wnętrza strefy przetwarzania.
 • dwie niezależne linie zasilające średniego napięcia (SN);
 • dwie stacje transformatorowe;
 • dwie dwusekcyjne rozdzielnie elektryczne z układem sprzęgającym (awaria jednej linii SN, jednej stacji transformatorowej powoduje przełączenie odbiorników na drugą linię SN);
 • dwa zestawy zasilaczy UPS dla każdego toru zasilania, każdy w układzie nadmiarowym (N+1), pozwalające utrzymać rygorystyczne parametry zasilania podczas przełączania między źródłami zasilania;
 • dwa układy agregatów prądotwórczych wyposażone w system umożliwiający tankowanie w trakcie działania.
 • zaawansowana kontrola elektroniczna obejmująca m.in. biometryczną kontrolę dostępu;
 • niezależna kontrola dostępu do stref przetwarzania danych dedykowanych dla poszczególnych klientów;
 • system telewizji przemysłowej CCTV;
 • system sygnalizacji włamania i napadu;
 • niezależne łącza telekomunikacyjne;
 • możliwość instalacji własnych elektronicznych systemów bezpieczeństwa;
 • całodobowa ochrona fizyczna.

Odwiedź Talex Data Center

Zespół Talex Data Center tworzą specjaliści z wielu obszarów, m.in. integracji infrastruktury IT, wirtualizacji, cyberbezpieczeństwa. Nad bezpieczeństwem obu ośrodków Talex Data Center czuwają specjaliści dyżurujący na miejscu w trybie 24/7 i monitorujący na bieżąco parametry środowiskowe.

Jedyne centrum zgodne z wymaganiami normy EN 50600

Data Center w Polsce posługują się różnymi certyfikatami potwierdzającymi spełnianie odpowiednich standardów bezpieczeństwa. Dziś najbardziej kompleksową i przyjętą do stosowania w Europie jest seria norm EN 50600 opracowana przez Europejski Komitet Normalizacyjny Elektrotechniki (CENELEC). Talex, jako jedyna firma w Polsce, posiada certyfikat EN 50600 najwyższej klasy we wszystkich trzech kategoriach.

Jakie instytucje rekomendują normę EN 50600?

Seria norm EN 50600 uważana jest za najbardziej kompleksową i wymagającą w Europie, przyjętą do stosowania w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Dlatego szereg instytucji wskazuje ją w swoich rekomendacjach i standardach. Są to m.in. Komisja Nadzoru Finansowego (KNF), Rada Ministrów oraz Związek Banków Polskich. Warto podkreślić, że w rekomendacjach wskazano normę EN 50600 minimum klasy 3, a Talex posiada certyfikat EN 50600 najwyższej, 4 klasy.

Najwyższe standardy potwierdzone certyfikatami

ISO9001:2015
Zapewnienie jakości produktów i usług
ISO/IEC27001:2013
Gwarancja bezpieczeństwa informacji
EN50600
Zapewnienie ciągłości dostępności i bezpieczeństwa usług Data Center
ISO20000-1
Zarządzanie usługami IT

Talex w liczbach

33
lata na rynku
300
pracowników
w całej Polsce
2
Data Center
z certyfikatem
EN 50600
2500 +
zrealizowanych
projektów
24
lata na GPW

Blog

Jesteśmy
członkiem
Spółka notowana
na GPW
Jesteśmy
członkiem