Jak wygląda współczesny rynek usług data center kierowanych do sektora finansowego? Co zmieniło się w tym obszarze w ostatnich latach, i w którym kierunku zmierza branża finansowa?

Podsumowanie obecnej sytuacji oraz próbę wskazania perspektyw na przyszłość, wraz z rekomendacjami dla rozwoju tego segmentu usług IT w Polsce, znajdą Państwo w obszernym raporcie zatytułowanym: Centrum danych przyszłości sektora finansowego i wyzwania związane z architekturą technologiczną. Opracowanie przygotowane zostało przez reprezentantów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, przy współpracy Związku Banków Polskich i Centrum Prawa Bankowego i Informacji oraz partnerów technologicznych – Dell Technologies, GFT i TALEX SA.

Nasz materiał przygotował Tomasz Kwiczor – Dyrektor ds. Usług Outsourcingowych w Talex SA. W publikacji pt.: Wszystko, co każdy menedżer w banku powinien wiedzieć o bezpiecznym Data Center pokazał m.in., jakie są konsekwencje tego, że większość banków nadal posiada własne data center oraz czy własne data center rzeczywiście gwarantuje bankowi bezpieczeństwo i ciągłość działania.

Jeżeli chcą Państwo skontaktować się z naszym ekspertem ds usług outsourcingowych, prosimy pisać na adres: ekspert@talex.pl