Środowisko biznesowe nieustannie się zmienia. Dynamikę napędza rywalizacja z konkurencją, chęć sprostania oczekiwaniom klientów oraz nieustanny rozwój technologii. Chcąc przetrwać, firmy muszą nadążać za trendami panującymi w branży, cyklicznie inwestując we własny rozwój.
Już teraz większość przedsiębiorstw korzysta z rozbudowanej infrastruktury IT, obejmującej indywidualnie dobrany sprzęt oraz oprogramowanie. Niestety wszystko z czasem się dezaktualizuje.
Z tego względu trzeba regularnie rewidować swoje możliwości i porównywać je z potrzebami rynku. Gdy tylko okaże się, że infrastruktura IT nie jest w stanie sprostać potrzebom klienta lub równać się z rozwiązaniami wykorzystywanymi przez konkurencję, konieczna jest jej wymiana na nową.
Taka modernizacja to oczywiście bardzo skomplikowane przedsięwzięcie oraz potężne wyzwanie, które niesie za sobą znaczne ryzyko przestojów w pracy firmy, a w efekcie strat. Właśnie dlatego nie warto podejmować się go samodzielnie. Znacznie lepszą opcją jest skorzystanie z usług profesjonalistów przeprowadzających rollout.

Na czym polega proces Rolloutu?

Najprościej ujmując, jest to przedsięwzięcie logistyczne o charakterze niemal rewolucyjnym, polegające na kompleksowej i jednoczesnej wymianie firmowego sprzętu oraz wykorzystywanych systemów. Może być przeprowadzone w przestrzeni całej firmy lub w jej części. Obejmuje  demontaż i usunięcie starej infrastruktury, a następnie dostawę oraz instalację nowego sprzętu i oprogramowania u klienta. Cały proces jest realizowany sprawnie, szybko oraz w oparciu o ustalony z klientem harmonogram działań.

Profesjonalny rollout dla firm – kiedy jest potrzebny?

Wymiana wykorzystywanego sprzętu oraz oprogramowania może być powodowana wieloma czynnikami. Wśród najpopularniejszych z nich znajduje się chęć:
– zwiększenia efektywności swoich działań,
– wyprzedzenia konkurencji,
– wkroczenia na nowe rynki,
– szybkiego dostosowania infrastruktury do własnych standardów w przypadku fuzji oraz przejęć innych podmiotów.
Jeśli dotychczasowe rozwiązania okazują się niewystarczające, wymiana kilku komputerów, oprogramowania, poszczególnych podzespołów czy urządzeń peryferyjnych zwykle nie wystarczy. Konieczne jest wdrożenie nowej infrastruktury IT.

Profesjonalny rollout – kompleksowe rozwiązanie dla firmy

Gdy przedsiębiorca uświadamia sobie, że konieczna jest zmiana infrastruktury IT na nową, zaczyna rozumieć jak wielkie będzie to wyzwanie. Dostrzega, że jest to nie tylko duża inwestycja w sprzęt oraz oprogramowanie, ale także ogromne przedsięwzięcie logistyczne i czasowe. Im dłużej o tym myśli, tym bardziej oczywiste wydaje mu się, że nie jest to zadanie, którego warto podejmować się na własną rękę.
Od właściwie przeprowadzonego rolloutu zależeć będzie bowiem ciągłość funkcjonowania firmy oraz jej bezproblemowe działanie po zakończeniu przedsięwzięcia. Konieczne jest zatem sięgnięcie po pomoc specjalistów.

Współpraca z Talex SA – wdrożenia systemów oraz nowej infrastruktury IT

Naszą pracę zaczynamy od określenia potrzeb klientów. Dokładnie poznajemy jego sytuację oraz oczekiwania. Współpracując z największymi dostawcami sprzętu oraz oprogramowania, takimi jak np. HP, Dell, Lenovo, IBM, Microsoft czy Oracle, jesteśmy w stanie skompletować sprzęt o różnorodnych parametrach. Na etapie koncepcyjnym ustalamy dokładną specyfikację zamawianych rozwiązań IT oraz harmonogram wszystkich prac.
Posiadamy trzy fabryki rolloutowe w Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie oraz sieć punktów serwisowych w całym kraju. Skoordynowana praca naszych specjalistów sprawia, że jesteśmy w stanie sprawnie zrealizować nawet najbardziej skomplikowane przedsięwzięcia.
Swoje działania zaczynamy od demontażu starej infrastruktury. Całość jest starannie inwentaryzowana, rozmontowywana, a poszczególne części są kierowane do magazynu lub utylizacji. Po ich usunięciu możliwe jest podłączenie nowych urządzeń.
Kolejnym etapem jest instalacja oprogramowania oraz personalizacja systemów. Każdy profesjonalny rollout zakończony jest dokładnym sprawdzeniem poprawności działania wszystkich elementów infrastruktury oraz rozwiązaniem ewentualnych problemów.

Dlaczego my?

Mamy wieloletnie doświadczenie w realizacji zleceń od klientów z różnych branż, w tym firm z sektora bankowego. Doskonale rozumiemy, że rollout może utrudnić normalne funkcjonowanie firmy, a nawet prowadzić do przestojów. Wiemy jednak, że odpowiednia metodyka pracy pozwoli zminimalizować skutki takiej operacji.
Najistotniejsze jest, by wdrożenia systemów IT oraz nowej infrastruktury przebiegały sprawnie i w sposób skoordynowany. Zależnie od potrzeb klienta, mamy możliwość przeprowadzić profesjonalny rollout poza godzinami funkcjonowania przedsiębiorstwa, w czasie jego pracy, jak i w weekendy.
Jeśli jeszcze zastanawiasz się jak przebiega rollout w IT lub masz jakiekolwiek wątpliwości, zapraszamy do kontaktu. W Talex SA chętnie odpowiadamy na wszelkie pytania klientów.