Już od 2024 rządowa platforma KSeF, służąca do wystawiania i otrzymywania ustrukturyzowanych faktur, stanie się obligatoryjnym standardem dla firm. W związku z tym przedsiębiorstwa muszą znaleźć odpowiedni system, który pozwoli na integrację swoich systemów ERP z rządową platformą. Jest to wyzwanie – szczególnie jeśli należy zintegrować dane pochodzące z wielu różnych źródeł. Na taki problem mamy gotowe rozwiązanie – autorski system TalTax.

Czym jest Krajowy System e-Faktur?

Cyfryzacja ma przede wszystkim ułatwiać życie. Usuwać codzienne niedogodności i zastępować je przyjaznymi dla użytkownika nowoczesnymi rozwiązaniami. Nie inaczej jest z Krajowym System eFaktur – w skrócie KSeF. Pożegnanie z papierem niesie za sobą wiele korzyści, o czym w 2024 powinni przekonać się już wszyscy przedsiębiorcy, ponieważ wtedy rozwiązanie to stanie się obligatoryjne.

KSeF to system teleinformatyczny, którym administruje Krajowa Administracja Skarbowa. Służy on do wystawiania, otrzymywania i przechowywania ustrukturyzowanych faktur drogą elektroniczną. A czym jest faktura ustrukturyzowana? To dokument w formacie XML, który jest zgodny ze strukturą logiczną e-Faktury FA(1) utworzoną według wzorca ustalonego przez Ministerstwo Finansów.

I tutaj pomocny dla wielu przedsiębiorstw może być TalTax KSeF – autorski system przygotowany przez specjalistów TALEX SA

Więcej o KSeF dowiecie się z rządowej strony: www.podatki.gov.pl/ksef/

Integracja z TalTax KSeF

Żeby w pełni docenić korzyści platformy KSeF, warto zainwestować w kompleksowe rozwiązanie informatyczne, które zintegruje posiadane systemy ERP klienta przetwarzające faktury z Krajowym Systemem e-Faktur.

TalTax istnieje na rynku już od kilku lat. Jest to nasza autorska platforma, która wykorzystywana jest do przygotowywania plików JPK i wysyłania ich do Ministerstwa Finansów. Rozwiązanie Taltax KSeF jest częścią tej platformy

Taltax jest stale rozwijany i podlega modyfikacjom zgodnie ze zmieniającymi się przepisami oraz potrzebami klientów. Nasza platforma jest łatwa w obsłudze, posiada wiele przydatnych funkcjonalności i bardzo przyjazny interfejs graficzny.

System TalTax posiada unikatowe cechy, które wyróżniają go na rynku. Przede wszystkim kierowany jest do organizacji wymagających wcześniejszej integracji danych z wielu różnych źródeł oraz wykonania ich walidacji i normalizacji. Integracja wielu systemów ERP nie była jeszcze tak prosta.

Co potrafi system TalTax? Poznajcie jego zalety.

 • Rozwiązanie jest skalowalne i może integrować się z wieloma systemami księgowymi i wieloma podmiotami występującymi, np. w grupach finansowych lub z przedstawicielstwami franczyzowymi.
 • Posiada lokalne repozytorium faktur i możliwość pobrania faktury w formacie pdf.
 • Zapewnia konwersję plików płaskich, np. txt, csv lub plików iDoc emitowanych przez system SAP. Pliki konwertowane są do formatu XML faktury ustrukturyzowanej FA(1).
 • Przekazuje do systemów źródłowych faktury w formacie przez nie wymaganym.
 • Automatyczne powiadamia klienta o wystawionych dla niego fakturach.
 • Posiada mechanizm dystrybucji faktur w formacie PDF do wybranych odbiorców.
 • Posiada dedykowane repozytorium do umieszczania załączników, np. protokołu odbioru.
 • Może pracować w środowisku klienta lub na dedykowanych zasobach Talex Data Center.

Czy warto korzystać z KSeF już dziś?

Tak jak wspominaliśmy, KSeF stanie się platformą obligatoryjną już w 2024 roku. Niestety proces integracji  przy złożonej strukturze przedsiębiorstwa może wymagać większego nakładu czasu. Odpowiadając więc na zadane w nagłówku pytanie: nie tylko warto, ale trzeba jak najszybciej rozpocząć proces integracji z KSeF . Nowy system należy przetestować odpowiednio wcześnie, co pozwoli uniknąć wysokich kar, jakie przewidziało Ministerstwo Finansów. Konsekwencją za niewystawianie faktur wedle nowych norm może być kara w wysokości 100% kwoty podatku wykazanej na danej fakturze (nie mniej niż 1000 zł). Jeśli nie wykazano podatku, to sankcje wyniosą do 18,7% kwoty wykazanej na fakturze.

Konsekwencje braku integracji z Krajowym Systemem e-faktur są poważne, ale pamiętajmy również o korzyściach, jakie niesie za sobą korzystanie z platformy KSeF. Właśnie z ich powodu warto przyspieszyć proces integracji. I najlepiej razem z TalTax KSeF. Co można zyskać już dziś?

Zalety KSeF:

 • szybszy o 20 dni termin zwrotu VAT;
 • odejście od papieru i koniecznej archiwizacji;
 • szybszy proces obiegu faktur;
 • stały i łatwy dostęp do wszystkich faktur;
 • krótsze kontrole, szybszy obieg dokumentów i informacji;
 • ustandaryzowany format oznacza mniej błędów i wyższy poziom bezpieczeństwa.

Jak widać, nie warto czekać do 2024 roku. Tym bardziej, kiedy na rynku znajduje się tak kompleksowe rozwiązanie jak Taltax. Szukacie takiego systemu dla Waszej firmy? Może Waszym problemem jest znalezienie systemu, który zintegruje dane z kilku systemów ERP w Waszej grupie kapitałowej?

Nie zwlekajcie, rozpocznijcie integrację z KSeF już dziś.

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na pytania i przedstawimy ofertę,
napisz na: kontakt@talex.pl