3,8 miliona osób w Polsce oglądało ostatni wielkoszlemowy finał Rolanda Garrosa z udziałem Igi Świątek. Oznacza to, że padł rekord oglądalności tenisa w naszym kraju. Mówimy o nowym, społecznym fenomenie. Popularność tenisa w Polsce rośnie i niezmiernie nas to cieszy. Tym bardziej, że od lat dokładamy do tego swoją cegiełkę – jesteśmy sponsorem tytularnym turnieju Talex Open.

Rywalizacja o stawkę

To już XXIV edycja Międzynarodowych Mistrzostw Wielkopolski w Tenisie Talex Open. Przez wszystkie te lata w turnieju wzięło udział naprawdę wielu świetnych zawodników. Wystarczy wspomnieć, że swoje mecze rozgrywali tu Hubert Hurkacz i Jerzy Janowicz. Może w tym roku w gronie zawodników również znajdują się przyszłe gwiazdy polskiego tenisa? Warto przekonać się na własne oczy – Talex Open rozpocznie się 20 sierpnia i potrwa przez cały tydzień. Wszystkie mecze rozgrywają się na ceglanych kortach należących do AZS Poznań przy ulicy Noskowskiego 25.

W tym roku w mistrzostwach zobaczymy 32 zawodników występujących w singlu i 16 par deblowych. Tenisiści powalczą o pulę nagród w wysokości 25 000 dolarów oraz o 83 punkty do rankingu ATP. Turniej należy do cyklu ITF Futures i jest częścią Narodowego Pucharu Polski – Lotos PZT Polish Tour.

Pasja, zdrowie i dobra zabawa

Kochamy tenisa i nie zamierzamy się z tym kryć. To zresztą chyba widać, sponsorujemy turniej od tak wielu lat, że nasza miłość do tego sportu jest aż nazbyt oczywista. Jednak nasze wsparcie nie wynika tylko z pasji. Myślimy o promowaniu zdrowego, aktywnego stylu życia. Talex Open to nasz serwis po zdrowie!

Wiemy, jak trudno utrzymać się w dobrej kondycji fizycznej. Piszemy to z perspektywy osób, które pół życia spędziły przy komputerach. Sport w naszym przypadku to nie tylko dobra zabawa, ale i konieczność.

Oczywiście dobra zabawa też jest ważna, dlatego tym chętniej zapraszamy Was do kibicowania tenisistom podczas Talex Open 2023. To wspaniała okazja na spędzenie przyjemnych chwil z całą rodziną!

Aktualizacja – wyniki

To był naprawdę udany turniej i jest nam przykro, że to już koniec! Przez cały tydzień emocjonowaliśmy się sportowymi wydarzeniami, czego zwieńczeniem były weekendowe finały. W sobotę poznaliśmy zwycięzców w deblu, a w niedziele rozegrano finał w singlu.

W grze podwójnej najlepsi okazali się Piotr Matuszewski oraz Niemiec Kai Wehnelt. W finale pokonali parę holenderską Alexandera Jonga/Jessego Timmermansa 3:6, 7:6, 10:4.

Finał gry pojedynczej był nieoczekiwany. Znaleźli się w nim Argentyńczyk Joaquin Rodriguez oraz Ukrainiec Georgii Kravchenko, którzy przed rozpoczęciem zmagań nie byli stawiani w gronie faworytów. Dobrą grą wywalczyli sobie jednak drogę do finału, a w nim lepszy okazał się Joaquin Rodriguez, wygrywając 5:7, 6:2, 6:1.

To było udane zwieńczenie wakacji. Świetnie się bawiliśmy i już dziś zapraszamy Was na XXV edycję turnieju w 2024 roku