Polski Związek Ośrodków Przetwarzania Danych ustanowił znak jakości dla dostawców usług chmurowych – „Polska Chmura”. Celem znaku jest promowanie centrów danych świadczących usługi chmurowe, które przestrzegają wymogów w zakresie ochrony danych osobowych oraz wspierają polską gospodarkę poprzez spełniane obowiązków podatkowych w naszym kraju.
Firmy, które posługują się znakiem Polska Chmura, potwierdzają jakość i bezpieczeństwo usług świadczonych w zakresie przetwarzania danych w chmurze.
„Motywacją do stworzenia znaku było skonsolidowanie działań firm, które dostarczają rozwiązania chmurowe i stawiają na pierwszym miejscu troskę o rzetelność świadczenia usług i ochronę danych. Promowanie rodzimych usługodawców data center daje jasny sygnał odbiorcom tych usług, o tym którzy dostawcy gwarantują przejrzystość prawną i największe bezpieczeństwo przetwarzanych danych.” – mówi Wiesław Wilk, Prezes Polskiego Związku Przetwarzania Danych.
Polish Data Center Association  – pierwszy w Polsce związek skupiający ośrodki przetwarzania danych. W jego skład wchodzą: Asseco Data Systems S.A., ATM, Data Center PPNT, DCPG, Infomex, Onet, Polcom, Sinersio, Talex S.A., WCSS. Misją Polish Data Center Association jest dbanie o dobre interesy polskich ośrodków przetwarzania danych oraz zachęcanie polskich firm i instytucji państwowych do korzystania z outsourcingu IT w data center.