Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów, ale także mając na względzie dalszy rozwój firmy, rozbudowaliśmy nasz ośrodek we Wrocławiu o nową infrastrukturę. Po przeniesieniu oddziału do nowej lokalizacji pracowaliśmy nad udostępnieniem Biura Zapasowego. Obecnie oddajemy gotowe do użytku Centrum Danych.

Talex Data Center we Wrocławiu mieści się w budynkach Wrocławskiego Parku Biznesu 3 przy ulicy Bierutowskiej na terenach byłej niemieckiej fabryki zbrojeniowej. Talex dysponuje we Wrocławiu przestrzenią 1800 m2 powierzchni biurowej oraz 800 m2 przestrzeni Data Center.  Infrastruktura Talex we Wrocławiu mieści się poza centrum miasta z dala od jakichkolwiek zagrożeń środowiskowych. Z uwagi na szczególne zagrożenie powodziowe Wrocławia lokalizacja została szczegółowo zweryfikowana pod tym względem.

Budynek w części należącej do Talexu został wyposażony zgodnie ze standardami opracowanymi dla budynków w siedzibie Spółki w Poznaniu.

Wszystkie ośrodki Talex Data Center zostały zaprojektowane i zbudowane z myślą o spełnieniu najwyższych standardów bezpieczeństwa. W oparciu o przeprowadzone analizy ryzyka, wdrożony i certyfikowany System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji oraz stosowanie wymogów obowiązujących norm i najlepszych praktyk, zapewniamy spełnienie najwyższych światowych standardów w zakresie jakości i bezpieczeństwa.

W ten sposób spółka zyskała dwa równorzędne ośrodki, w których mogą być niezależnie od siebie świadczone usługi z zakresu oferty Talex.