Gdy dane stają się paliwem nowej gospodarki, Talex Data Center jest miejscem, do którego mogą one trafić dla bezpiecznego przechowania, ale też przetworzenia, poddania analizie i zwrócenia w postaci wiedzy, niezbędnej do rozwijania biznesu. To także miejsce, z którego mogą być świadczone usługi chmurowe zbudowane wg potrzeb klienta. (Tekst dostępny w Pulsie Biznesu oraz na stronie www.pb.pl.)

Przedsiębiorstwa stają obecnie przed wyzwaniem transformacji cyfrowej. Liczne przykłady z rynków rozwiniętych dowodzą, że te firmy, które zdecydowały się na cyfrową zmianę osiągnęły dzięki temu zdolność szybszego tworzenia produktów i usług, znajdowania i wdrażania innowacji, co w konsekwencji dało im przewagę konkurencyjną. Na krajowym gruncie także możemy znaleźć takie przykłady. Są nimi m.in. Allegro, Play czy Credit Agricole — klienci Talex SA — dostawcy, który od 20 lat świadczy usługi data center (DC).

Niezależnie od branży i zaawansowania w posługiwaniu się nowoczesnymi narzędziami cyfrowymi zwiększa się wśród firm świadomość, że istotnym warunkiem ich prawidłowego działania i przyszłego sukcesu jest korzystanie z usług DC. Dlaczego? Bo z roku na rok centra danych stają się w coraz szerszym zakresie sercem biznesu i kluczowym narzędziem, z którego firmy korzystają przy realizacji swoich procesów operacyjnych. Jeśli dane stają się dziś paliwem gospodarki, to centra danych są zbiornikami, które to paliwo w sposób niezawodny i bezpieczny udostępniają.

Wysokie wymagania

Talex SA to spółka notowana na GPW w Warszawie, od ponad 30 lat obecna na polskim rynku i obsługująca znaczących klientów z różnych sektorów gospodarki, która zatrudnia ponad 400 pracowników, w tym zespół cenionych ekspertów usług teleinformatycznych. Misją Talex SA jest dostarczanie najwyższej jakości rozwiązań i usług IT. Między innymi dlatego w 2005 roku firma wdrożyła Zintegrowany System Zarządzania Jakością i Bezpieczeństwem Informacji, do którego ostatnio dołączył standard EN50600.

Talex SA jako pierwsza firma w Polsce i jedyna w Europie Środkowo-Wschodniej, dysponuje dwoma ośrodkami DC z certyfikatami standardu EN-50600 Class 4, najbardziej złożonego i dostosowanego do rynku europejskiego. Ośrodki DC w Poznaniu i we Wrocławiu są zaliczane do najwyższych klas tej normy w zakresie dostępności (klasa 4, najwyższa), bezpieczeństwa fizycznego (klasa 4, najwyższa) i efektywności energetycznej (poziom 3, najwyższy). Niezawodność centrum danych, potwierdzona oficjalnym dokumentem, daje jego użytkownikom poczucie bezpieczeństwa.

— Nasze centra danych świadczą usługi firmom z różnych sektorów gospodarki — podmiotom e–commerce, reprezentującym sektor finansowy czy automotive. Firmy korzystają z naszych usług, bo gwarantujemy im najwyższą jakość i bezpieczeństwo. Pozwala to firmom skupić się na ich podstawowym biznesie — tłumaczy Janusz Gocałek, prezes zarządu Talex SA. Cały artykuł _PDF