Zorganizowaliśmy zbiórkę dla podopiecznych domu dziecka. Wspólnie, pracownicy Talexu oraz lokalna społeczność wsi Garby, pomogliśmy podopiecznym placówki. Przekazaliśmy meble, słodycze, ubrania oraz vouchery na wiele ciekawych atrakcji.

Świąteczne pomaganie

Święta Wielkanocne to okres rodzinnych spotkań. W gronie najbliższych odpoczywamy od codziennych obowiązków i radośnie spędzamy czas. Jednak Święta to nie tylko zabawa, to również czas refleksji nad potrzebami innych. Warto przekuć ten moment na coś więcej — empatia może pójść w parze z czynami. Tak też właśnie postąpiliśmy. W tegorocznym okresie świątecznym zdecydowaliśmy się wesprzeć Dom Dziecka w Kórniku-Bninie

Wsparcie zrodziło się z inicjatywy naszego pracownika, Piotra Deptuły. Piotr zorganizował całą akcję, zaangażował pracowników Talexu oraz lokalną społeczność Wsi Garby.

Wsparcie Talexu i lokalnej społeczności

Dom Dziecka w Kórniku-Bninie robi świetne wrażenie. Pracownicy placówki dbają o wszystkie potrzeby podopiecznych, zapewniając im rozwój i opiekę na wielu płaszczyznach. Jednak nie oszukujmy się, bez dodatkowego wsparcia, mimo całego zaangażowania i oddanego serca, trudno sprostać wszystkim codziennym wyzwaniom.

Wsparliśmy placówkę w kilku segmentach. Przekazaliśmy nieużywane przez nas meble biurowe, które były w świetnym stanie i idealnie nadawały się dla podopiecznych domu dziecka. Lekcje gdzieś trzeba odrabiać… ale żeby nie było, że nasz zajączek dotyczy tylko obowiązków! Zorganizowaliśmy wśród pracowników firmy zbiórkę i tym samym przekazaliśmy dzieciom kartony pełne słodyczy oraz ubrań.

To jednak nie wszystko. Piotr Deptuła zmobilizował lokalną społeczność wsi Garby i przygotował dla mieszkańców domu dziecka jeszcze kilka niespodzianek! Między innymi bilety do kina i lot w profesjonalnym symulatorze. Idealne prezenty na zajączka!

Jesteśmy przekonani, że dzieci fantastycznie spędzą czas. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc.

Słowa uznania

Wszystkim naszym darczyńcom i osobom zaangażowanym serdecznie dziękujemy! Wiemy, że wychowywanie się z dala od rodziców jest trudne, co szczególnie musi doskwierać podczas takich właśnie rodzinnych okresów. Dlatego tak bardzo cieszymy się, że choć odrobinę mogliśmy osłodzić ten czas — w przenośni, ale i dosłownie!

To wszystko dzięki Wam. Raz jeszcze — wielkie dzięki!