Wierzymy, że jako organizacja możemy zmieniać świat. Nieistotne, czy są to drobne gesty, czy też większe czyny. Najważniejsze jest, aby po prostu działać. Bo każda cegiełka ma realny wpływ, a ludzi niosących dobro jest coraz więcej i z tych cegiełek razem budujemy lepsze jutro. W poprzednim tygodniu naszymi cegiełkami były trzy laptopy, które przekazaliśmy placówce Ochronka „Jurek”.

Czym zajmuje się Ochronka „Jurek”?

Ochronka „Jurek” działa w Poznaniu już od 1992 roku. Przez ten czas placówka zmieniła życie ponad 50 dzieci, zapewniając im spokojny dom, wyciągając je z problemów i ucząc je normalnego życia – takiego, którego dotychczas nie mogły zaznać. Jak mówią przedstawiciele placówki, głównym celem ich działalności jest pomoc dziecku osamotnionemu w powrocie do rodziny naturalnej, o ile jest to możliwe lub umieszczenie go w rodzinie zastępczej czy adopcyjnej. I, jak pokazuje wieloletnia działalność Ochronki, ten cel udaje się spełniać.

Wydawałoby się, że profil działalności Ochronki zapewni placówce parasol ochrony przed złodziejami. Bo kto okrada dzieci? I to takie, które przez lata zmagają się z niesprawiedliwością i problemami. Niestety, ale jak się okazało, kręgosłup moralny nie u wszystkich jest prosty. A o jego skrzywieniu świadczy także fakt, że do kradzieży w Ochronce doszło chwilę po świętach. Oznacza to, że dzieci zostały okradzione ze swoich upragnionych prezentów.

Pozytywna reakcja na kradzież

O tej przykrej sytuacji dowiedział się jeden z naszych pracowników. Od razu wiedzieliśmy, że trzeba będzie pomóc dzieciakom i przywrócić im część wiary w magię świąt. Skradziono przede wszystkim nowoczesną elektronikę: komputery do nauki, konsolę to rozrywki. Dla dzieci z placówki był  to sprzęt, dzięki któremu na moment mogą zapomnieć o codziennych problemach i poczuć się, jakby wychowywały się w zdrowych rodzinach. Niestety sprawca nie został jeszcze odnaleziony. Oznacza to, że dzieci zostały z niczym, dlatego tym bardziej należało wesprzeć placówkę.

Uznaliśmy, że najlepiej będzie skontaktować się z panią dyrektor placówki, Marią Lichtańską, i ustalić, jak możemy pomóc. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie przekazanie Ochronce „Jurek” laptopów. Komputery posłużą dzieciom do nauki oraz rozrywki.

Talex przekazał laptopy

Chcemy pomagać. Wiemy, że na świecie jest więcej dobra niż zła i po prostu nie możemy pozwolić, aby jeden człowiek miał tak bardzo negatywny wpływ na placówkę i wszystkich darczyńców. W takim razie dokładamy swoją cegiełkę i wiemy, że jest nas więcej. Wierzymy, że wkrótce wszyscy odbudujemy straconą przez Ochronkę „Jurek” elektronikę i przywrócimy dzieciom wiarę w sprawiedliwość.

Jako Talex przekazaliśmy trzy laptopy. O wadze tego gestu przekonaliśmy się już na miejscu. Spakowaliśmy komputery, pojechaliśmy do placówki i spotkaliśmy się z panią dyrektor oraz z jednym z młodych mieszkańców domu. Uśmiech, jaki zagościł na twarzy dziecka, był bezcenny i to po raz kolejny udowodniło nam, że takie proste gesty dla niektórych znaczą naprawdę dużo.

Przy okazji pani Maria Lichtańska opowiedziała nam, jak funkcjonuje Ochronka „Jurek”. W tym miejscu chcemy pogratulować wszystkim pracownikom placówki – jesteście wielcy! Trzymamy za Was kciuki i cieszymy się, że dzieciaki mają takie wsparcie.

Wy też możecie pomóc!

Zależy nam również, aby pokazać dzieciom, że na każdy zły czyn przypada kilka dobrych. Bo dla podopiecznych placówki ważnym jest, aby poznali dobre wzorce i poczuli na własnej skórze, że świat jest po ich stronie.

Trzymamy kciuki za wszystkie dzieciaki! Jeśli Wy również chcecie pomóc, zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej Ochronki „Jurek” i skontaktowanie się z dyrekcją. Każda cegiełka się liczy!

Ochronkę „Jurek” znajdziecie pod tym adresem: https://tprngo.pl/