Silencions jest technologiczną firmą z Wrocławia, której misją jest zmniejszenie poziomu zanieczyszczenia przestrzeni hałasem. Swoje usługi świadczy zarówno dla otoczenia publicznego, gospodarczego, jak i prywatnego.
Ten technologiczny start-up zdecydował się na skorzystanie z usługi kolokacji oferowanej przez firmę Talex SA. Powodem decyzji była chęć powierzenia sprawdzonemu partnerowi części zadań związanych z utrzymaniem infrastruktury serwerowej. Dzięki temu pracownicy firmy Silencions mogą w większym stopniu skupić się na podstawowej działalności, zamiast przeznaczać czas na obowiązki związane z utrzymaniem systemów IT.

Z jakich usług korzysta Silencions?

Firma wykorzystuje kolokację serwerów obliczeniowych dedykowanych do zastosowań związanych z szeroko pojętą sztuczną inteligencją. Na serwerach, umieszczonych w Talex Data Center, przeprowadzane są treningi modeli głębokich sieci neuronowych, służących do przetwarzania dźwięków i obrazów. Dzięki temu pracownicy firmy mogą efektywnie weryfikować rozwiązania przedstawiane w najnowszych badaniach naukowych, a efekty modyfikować i dostosowywać do swoich potrzeb. Ponadto firma Silencions wykorzystuje szybkie stacje obliczeniowe, które pozwalają jej na sprawne korzystanie z modeli w fazie produkcyjnej.

 

Kolokacja w Talex SA

Data Center zapewnia ciągłość działania powierzonej infrastruktury. Wykorzystuje dwie oddzielne linie średniego napięcia, zestaw UPS oraz agregaty w układzie N+1, sprawiając, że powierzony sprzęt jest w stanie działać nieprzerwanie, niezależnie od sytuacji. W efekcie pracownicy Silencions mają dostęp do firmowych serwerów nieustannie i z dowolnego miejsca.
Talex SA posiada jedyne DC w Polsce, którego dwa ośrodki mają certyfikaty EN 50600. Jest to potwierdzeniem najwyższych standardów Data Center, gwarancją zachowania ciągłości działania systemów oraz bezpieczeństwa przechowywanych danych.
Specjaliści z firmy Talex, w systemie 24/7, monitorują stan powierzonych serwerów oraz czynniki środowiskowe w ich otoczeniu. Wysoka dbałość o bezpieczeństwo jest gwarantem, że cenne dane, przechowywane na serwerach, nie zostaną zniszczone lub skradzione.
Zaletą usług kolokacji jest również ich elastyczność oraz skalowalność. Jeśli na którymkolwiek etapie współpracy wymagania klienta ulegną zmianie, może on zmodyfikować poszczególne parametry usługi np. ilość zajmowanej powierzchni DC czy stopień zapotrzebowania na energię elektryczną. W efekcie firma Silencions ma pewność, że usługa zawsze będzie dostosowana do jej potrzeb.
Kolokacja w Talex SA nie jest obarczona żadnymi ukrytymi kosztami. Zapewnia stabilizację wydatków, w oparciu o stały, miesięczny abonament. Dzięki temu firma Silencions może z łatwością określić budżet, który przeznacza na utrzymanie infrastruktury serwerowej.