Nasza Platforma Usług Chmurowych dla Sektora Finansowego otrzymała rekomendację w XIII edycji konkursu technologicznego „Gazety Bankowej” HIT Roku 2020 w kategorii Bankowość. Celem tego konkursu jest wyłonienie oraz promowanie najbardziej nowoczesnych i innowacyjnych ofert IT (produktów, rozwiązań, usług) skierowanych do firm i instytucji z kategorii: bankowość oraz ubezpieczenia i inne instytucje finansowe.

W kategorii Bankowość ocenie podlegają rozwiązania informatyczne i teleinformatyczne wspierające lub ułatwiające obsługę klientów, działalność banków (zarówno w zakresie front, jak i back office’u), unowocześniające ofertę produktową, które są oparte na nowych lub unowocześnionych rozwiązaniach programistycznych.

Motto organizatorów konkursu brzmi: „Naszą ambicją jest wskazywanie rozwiązań, dzięki którym instytucja czy firma wdrażająca je w kolejnym roku zostanie „Liderem” „Gazety Bankowej” i liderem rynku.”

Wyróżniona w konkursie platforma Talex Cloud for Financial Industry jest odpowiedzią na wyzwania i potrzeby instytucji finansowych wynikających z presji rynku na dostarczanie usług opartych na najbardziej nowoczesnych technologiach przy jednoczesnym zachowaniu standardów w zakresie niezawodności i bezpieczeństwa, w tym wynikających bezpośrednio z wymagań stawianych przez regulatorów. Udostępnia na żądanie konfigurowalne zasoby obliczeniowe, takie jak serwery czy pamięci masowe, a także kompletne usługi i aplikacje biznesowe, ale też tradycyjne usługi Data Center – hosting czy kolokację.

Więcej o tym rozwiązaniu piszemy na blogu w artykule: Platforma Usług Chmurowych dla najbardziej wymagających.

16 czerwca odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursów Gazety Bankowej Techno Biznes 2020 w kategoriach Lider i HIT oraz Najlepszy Bank 2020. Nagrodzono również Bankowego Menedżera Roku 2019. Listę nagrodzonych w konkursie HIT Roku 2020 opublikowano na stronie „Gazety Bankowej”.

Autor fotografii: Andrzej Wiktor