W Talex SA doskonale rozumiemy, że nie samą pracą człowiek żyje. Pamiętamy również o pozostałych sferach naszego życia. Właśnie dlatego chcemy angażować się lokalnie, wspierać ciekawe inicjatywy i wpływać na rozwój sportu w naszym mieście.
Talex Open jest turniejem tenisowym dla mężczyzn, rozgrywanym od 2000 roku na kortach ceglanych należących do AZS Poznań. Impreza bardzo szybko zyskała sobie sympatię zarówno zawodników, jak i kibiców, dlatego na stałe wpisała się w sportowy kalendarz Wielkopolski. Jest to jedyny w naszym kraju turniej tenisowy, organizowany nieprzerwanie od ponad 20 lat. Od samego początku sponsorem tytularnym jest firma Talex SA. Tegoroczna edycja turnieju odbędzie się już niebawem.

Talex Open 2022

Wszystkim entuzjastom tenisa chcemy przypomnieć, że tegoroczne rozgrywki Talex Open rozpoczynają się już w najbliższą niedzielę (21.08.2022) i potrwają tydzień. W ich trakcie na kortach zmierzy się 32 zawodników w rozgrywkach pojedynczych oraz 16 par w podwójnych. Przybędą znani zawodnicy z całego świata. Talex Open jest bowiem imprezą, na której niejednokrotnie mogliśmy obserwować sportowe sławy. Korty AZS Poznań gościły zawodników takich jak Hubert Hurkacz, Jerzy Janowicz, Mariusz Fyrstenberg, Michał Przysiężny czy Kacper Żuk.
W tym roku również czekają nas ekscytujące rozgrywki, nic zatem dziwnego, że na trybunach zasiądą tłumy kibiców – z roku na rok coraz liczniejsze. Impreza zawsze przyciąga entuzjastów tenisa nie tylko z Poznania, ale także z całego kraju, a niejednokrotnie także spoza jego granic.

Popularność tenisa

Tenis jest sportem, który budzi wielkie emocje. Jest to bowiem widowisko ukazujące prawdziwą pasję zawodników i zaciętą sportową rywalizację, a do tego dyscyplina niezwykle atrakcyjna do obserwowania. Nic tak nie rozgrzewa tłumów jak wysiłek zawodników, wypracowana latami technika oraz zaciekła rywalizacja na świeżym powietrzu.
Sławy tej dyscyplinie dodają również liczne sukcesy naszych rodaków, zwłaszcza głośne zwycięstwa Agnieszki Radwańskiej czy niedawne triumfy Igi Świątek.
Wszystko to sprawia, że entuzjastów tego pięknego sportu w naszym kraju nie brakuje. Tegoroczne rozgrywki z pewnością przyciągną wielu kibiców spragnionych sportowych emocji. My również nie możemy się doczekać! Wszystkich zainteresowanych śledzeniem rozgrywek zapraszamy na oficjalną stronę Talex Open.