We współpracy z Wielkopolskim Związkiem Pracodawców Lewiatan po raz kolejny udało nam się zorganizować wycieczkę po Data Center. We wtorek (22.11) mieliśmy przyjemność gościć uczniów klas 4 z Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych im. Stanisława Staszica w Koninie. Wizyta tak licznej grupy młodych ludzi, zainteresowanych informatyką, była dla nas wielką radością.
Wszyscy goście nie mogli zwiedzać Data Center jednocześnie, dlatego wycieczka odbyła się w dwóch turach. Podczas, gdy część uczniów słuchała wykładów, pozostali – w kilkunastoosobowych grupkach – oglądali Data Center.

Kilka słów o pracy firm z branży informatycznej

Wizyta w Data Center to dla młodzieży okazja do zapoznania się z budową tego typu obiektu oraz pracą firmy z branży IT. To także szansa do zastanowienia się – czy praca w branży IT jest ciekawa? Czy warto iść na studia informatyczne? Czy łatwo będzie znaleźć pracę w tej dziedzinie?
Nikt nie odpowie na te pytania lepiej niż wieloletni praktyk Prezes Talex SA Janusz Gocałek. W trakcie jego wykładu młodzież mogła dowiedzieć się jakie są aktualne oczekiwania wobec kandydatów, jaki jest stan branży, aktualne warunki i wymagania.
Młodzież mogła posłuchać również Sandry Witczak, naszej Specjalistki do spraw personalnych, która opowiedziała o rekrutacjach z perspektywy pracodawcy i podpowiedziała uczniom w jaki sposób mogą szukać pierwszej pracy lub jak napisać CV.

Zwiedzanie centrum danych

Pracownicy Talex Data Center Arkadiusz Starczewski i Norbert Kaźmierczak oprowadzili zwiedzających po częściach obiektu, których nie dotyczy klauzula poufności. Uczniowie z Konina mogli zobaczyć wykorzystywane przez nas rozwiązania np. agregaty, systemy UPS, komorę serwerową, systemy gaszenia, a także pracę centrum nadzoru. Arek i Norbert wyjaśnili jak działają kluczowe elementy Data Center i w jaki sposób zapewniamy bezpieczeństwo oraz ciągłość działania przechowywanej infrastrukturze.

Dziękujemy za wizytę!

Cieszymy się, że uczniowie z Konina aktywnie brali udział w wycieczce, zasypując naszych pracowników ciekawymi pytaniami. Przyjazd uczniów klas informatycznych jest zawsze ważnym wydarzeniem dla naszej firmy. Liczymy, że możliwość zobaczenia firmy informatycznej „od kuchni”, będzie dla młodych ludzi inspiracją i zachęci ich do rozwoju w tej dziedzinie.