Energia elektryczna jest w obecnym świecie niemal wszechobecna, dlatego bierzemy ją za pewnik, traktując niczym coś oczywistego. Często nie zauważamy jej roli, przynajmniej do czasu, gdy nam jej zabraknie.
Przerwa w dostawie prądu zawsze jest rozczarowaniem, jednak sprawa staje się dużo poważniejsza, gdy dotyczy przedsiębiorstwa. W takiej sytuacji braki zasilania wywołują nie tylko dyskomfort, ale mogą  przyczynić się do przestojów, generujących straty finansowe lub powodujących niezadowolenie klientów.

Ciągłość działania infrastruktury informatycznej – kwestia kluczowa dla firmy

Jeśli przedsiębiorstwo nie ma właściwych zabezpieczeń energetycznych, przerwa w dostawie prądu może mieć dotkliwe skutki. Bez zasilania wyłączają się serwery, macierze dyskowe i urządzenia sieciowe.  Systemy informatyczne przestają działać, a dostęp do przechowywanych danych staje się niemożliwy. W efekcie nie działa poczta elektroniczna, cała wewnętrzna sieć firmowa oraz aplikacje odpowiedzialne za realizacje projektów, rozliczenia finansowe czy obsługę klientów.
Wiele firm wykorzystuje systemy informatyczne działające w sieci. Pozwalają one klientom na rejestrację, zakup produktów, korzystanie z dodatkowych usług lub kontakt z przedsiębiorstwem. Niestety, nieaktywny serwis może sprawić, że potencjalny klient zrezygnuje ze skorzystania z naszej oferty i odejdzie do konkurencji.
Czas, w którym pracownicy nie są w stanie wykonywać swoich obowiązków, jest dla firmy bezproduktywny. Jeśli przerwa się przedłuży, może dojść do sytuacji, gdy przedsiębiorstwo nie będzie w stanie terminowo wywiązać się z zobowiązań.

Zagrożenia dla ciągłości działań systemów informatycznych

Nawet stosunkowo krótka awaria może pozbawić firmę klientów. Różnorodne zdarzenia losowe, takie jak np. niesprzyjające zjawiska atmosferyczne, usterki lub remonty sieci energetycznych, zaburzają pracę elektrowni i przerywają ciągłość działania infrastruktury informatycznej.
Istnieje również ryzyko wystąpienia większych problemów. Żyjemy przecież w bardzo niepewnych czasach i wystąpienie zagrożeń geopolitycznych czy środowiskowych jest prawdopodobne. Mogą one uniemożliwić funkcjonowanie firmy.

Talex Data Center – bezpieczeństwo energetyczne potwierdzone certyfikatem EN 50600 4 klasy

Właściwe przygotowanie firmowej serwerowni i zapewnienie jej ciągłości działania w każdych warunkach bywa problematyczne oraz nieopłacalne, a często nawet niemożliwe. Alternatywą jest skorzystanie z oferty Talex SA.
Jako jedyne Data Center w Polsce posiadamy certyfikat EN 50600 najwyższej 4 klasy dla dwóch ośrodków. Oznacza to, że przechowywanym systemom IT jesteśmy w stanie zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa energetycznego oraz ciągłość działania.

Obiekty naszego Data Center posiadają infrastrukturę energetyczną w układzie nadmiarowym (n+1). Oznacza to, że wszystkie systemy działające w Data Center zasilane są z dwóch niezależnych torów. Na każdym z nich zastosowano dodatkowe zabezpieczenia w postaci zestawów UPS oraz agregatów prądotwórczych. W przypadku awarii jednego z elementów infrastruktury, obsługę przejmuje zapasowy, zapewniając tym samym pełne bezpieczeństwo energetyczne środowiska Data Center. W efekcie system jest odporny na wszelkie awarie infrastruktury, jak również przerwy w dostawach prądu z zewnątrz.
Nad właściwą pracą systemów Data Center czuwa personel Centrum Nadzoru, monitorując wszystkie parametry, zarówno te związane z infrastrukturą IT, jak również te odpowiedzialne za prawidłową i bezproblemową pracę całego organizmu Data Center.

Chcesz być pewnym ciągłości działania systemów firmowych? Wybierz Talex Data Center!

Firma, która funkcjonuje niezależnie od sytuacji, jest postrzegana jako solidna i wiarygodna. Właśnie dlatego warto zagwarantować klientom stały komfort obsługi, a pracownikom zapewnić możliwość realizacji obowiązków, zabezpieczając serwery przed przerwami w pracy.
Ciężko przewidzieć wszystkie wyzwania i samodzielnie się na nie przygotować, dużo pewniejszą opcją jest skorzystanie z usług specjalistów. W Talex Data Center jesteśmy przygotowani na różne ewentualności, dlatego wiemy jak zapewnić Twoim systemom informatycznym ciągłość działania i umożliwić firmie bezpieczną pracę.