Talex to firma, która w branży informatycznej działa od ponad 30 lat. Nieustannie implementujemy nowe technologie, dbając o to, by nadążać za ich rozwojem. Gwarantujemy klientom najwyższą jakość obsługi i wyznaczamy nowe standardy. Posiadamy dwa nowoczesne obiekty Data Center, oferujemy outsourcing oraz inne, kompleksowe usługi IT dla firm.
Obecna sytuacja geopolityczna sprawiła, że mieszkańcy Europy nie mogą traktować energii elektrycznej jako czegoś oczywistego. Blackout nie jest już praktycznie niemożliwy i nawet Rada ds. Bezpieczeństwa Energetycznego i Klimatu dopuszcza jego wystąpienie. W związku z tym już niebawem mogą pojawić się problemy z dostawami energii elektrycznej. Mogą one dotknąć nie tylko gospodarstw domowych, ale także przedsiębiorstw

Czym jest blackout i ile może potrwać?

Blackout to długotrwała, nieprzewidziana przerwa w dostawach prądu. Nikt nas o nim nie uprzedzi i nikt nie powie wcześniej, jak mielibyśmy się na niego przygotować.
Pewnego dnia przyjdziemy do siedziby firmy i zaczniemy swoją pracę. Niestety realizacja codziennych obowiązków zostanie nagle przerwana przez brak prądu. Jeśli pracujemy przy komputerze stacjonarnym, a nasza firma nie posiada systemu zasilania awaryjnego, praca zostanie nagle przerwana, a my nie będziemy mieli nawet szansy zapisać tego, co akurat robimy. W przypadku, gdy korzystamy z laptopa, będziemy mieć trochę więcej czasu. Nie mniej jednak poziom naładowania baterii szybko zacznie spadać, a przestój stanie się nieunikniony. Ponadto firmowy router będzie już nieaktywny, więc zostaniemy zmuszeni do działania offline.
Jak długo potrwa przerwa w dostawach prądu? Niestety nikt nie jest w stanie tego przewidzieć. Problemy mogą utrzymywać się zaledwie godzinę lub dwie, jednak mogą się przedłużyć nawet do kilku dni. Ponadto, gdy zasilanie wróci, nadal nie będziemy mogli z całą pewnością powiedzieć, że najgorsze za nami. W każdej chwili elektrownie mogą napotkać kolejne problemy, pozbawiając nas szansy na kontynuowanie pracy.

Gospodarka podczas blackoutu

Funkcjonowanie każdego przedsiębiorstwa jest uzależnione od dostaw prądu. Praca biurowa w takiej sytuacji jest niemożliwa. Niezależnie od tego, czy firma zajmuje się pośrednictwem pracy, działa w branży e-commerce, świadczy usługi związane z logistyką lub funkcjonuje w innej przestrzeni, przerwa w pracy sprawia, że nie jest w stanie świadczyć usług albo realizować zamówień. Blackout doprowadza zatem do przestojów, które przekładają się na zmniejszenie przychodów przedsiębiorstwa.

Czy firma może uchronić się przed stratami?

Talex SA świadczy usługi, które pozwolą firmie funkcjonować nawet w sytuacji, gdy energia elektryczna nie będzie dostępna. Współpracując z nami, podczas blackoutu przeniesiesz swoją działalność do biura zapasowego, gdzie będziesz mieć zapewnione komfortowe warunki do pracy, a co najważniejsze prąd i internet. Jesteśmy w stanie również podtrzymać funkcjonowanie Twoich krytycznych systemów firmowych.

Biura zapasowe

W kompleksach technologicznych Talex SA, zlokalizowanych w Poznaniu oraz we Wrocławiu, dysponujemy powierzchniami, przeznaczonymi na biura zapasowe. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie dla firm, które chcą zabezpieczyć się m.in. przed przerwami w dostawach prądu. Wewnątrz tych pomieszczeń, niezależnie od sytuacji, zapewniony będzie dostęp do energii elektrycznej oraz internetu.

Ciągłość działania systemów firmowych

Do prawidłowego funkcjonowania wielu firm nie wystarczy dostęp do prądu czy internetu, potrzebują one także swoich wewnątrzfirmowych systemów IT.
Oba obiekty Talex Data Center zapewniają bezpieczeństwo energetyczne potwierdzone certyfikatami EN 50600 najwyższej 4 klasy. Są wyposażone w zasilanie energetyczne w układzie nadmiarowym n+1. Dzięki temu mogą zapewnić funkcjonowanie infrastruktury IT przechowywanej u nas na zasadzie kolokacji. Mogą także podtrzymać działanie systemów informatycznych oraz zapewnić dostępność danych przechowywanych u nas w chmurze.
Obiekty posiadają po dwie niezależne sieci średniego napięcia. Zestaw agregatów prądotwórczych zabezpiecza je na wypadek sytuacji, w której zaburzone zostaną dostawy prądu.
Dodatkowo Centrum nadzoru nieustannie monitoruje wszystkie parametry Data Center, zarówno te związane z infrastrukturą IT, jak i poszczególnymi aspektami funkcjonowania obiektu.

Chcesz zabezpieczyć się przed blackoutem – skontaktuj się z nami

Żyjemy w niespokojnych czasach i nie sposób przewidzieć czy rzeczy, które obecnie uważamy za oczywiste, nadal będą tak łatwo dostępne. Przerwy w dostawach prądu mogą sprawić, że gospodarka stanie, a wiele firm nie będzie miało możliwości normalnie funkcjonować. Chcąc zabezpieczyć swoją przyszłość, warto być przewidującym i zadbać o właściwe zabezpieczenia. Bezpieczne Data Center oraz usługi biura mogą rozwiązać wiele przyszłych problemów.

Chcesz dowiedzieć się więcej i zabezpieczyć swoje biuro z Talexem?

Skontaktuj się z nami już dziś!
+48 61 8275 501
kontakt@talex.pl